MITY DOTYCZĄCE KREDYTÓW ONLINE

W pewnych sytuacjach lub okresach życia możemy potrzebować pomocnej dłoni, jeśli chodzi o finanse osobiste. Nieprzewidywalne wydatki i dodatkowe koszty często pojawiają się nagle i często mają tendencję do akumulacji.

W takich sytuacjach, gdy budżet osobisty lub rodzinny nie jest wystarczający na pokrycie niespodziewanych kosztów, wszelkie dodatkowe wydatki mogą powodować niestabilność finansową. W takiej sytuacji pożyczka jest często najwygodniejszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o zaciągnięcie pożyczki online, istnieje wiele mitów, a wiele osób ma tendencję do łączenia wszystkich pożyczek i wszystkich wierzycieli razem, bez sprawdzania, czy wszystkie te informacje są prawdziwe.

Pierwszy mit dotyczący kredytu online jest taki, że tylko młodzi ludzie decydują się na kredyt online i marnują pieniądze na bzdury. Oczywiście zdarzają się takie przypadki, ale głównym powodem, dla którego dana osoba ubiega się o pożyczkę online, jest pokrycie niespodziewanego i pilnego wydatku.

Kolejnym mitem, o którym trzeba wspomnieć, jest to, że wszystkie bankowe instytucje finansowe są rodzajem lichwy, a wszyscy wierzyciele oferujący pożyczki przez internet to oszuści. Rzeczywiście, stopy procentowe naliczane przez instytucje pozabankowe są wyższe niż te naliczane przez banki, ale jest na to proste wytłumaczenie. Prywatni wierzyciele udzielają pożyczek większej części populacji (osoby o minimalnych dochodach w gospodarce, osoby zarejestrowane w Biurze Kredytowym itp.), ponoszone ryzyko jest znacznie wyższe i z tego powodu stopy procentowe są wyższe. Wszystkie warunki, w tym odsetki, RRSO i odsetki karne są określone w umowie. Aby uniknąć jakiegokolwiek nieporozumienia warto uważnie przeczytać umowę, w tym paragrafy pisane małymi literami, dzięki temu możemy uniknąć niekorzystnego kredytu. Kolejnym argumentem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że w ostatnich latach na rynku pożyczek pozabankowych zaszło wiele zmian, o czym świadczą liczne pozytywne recenzje różnych firm. Aby uzyskać dobry przegląd aktualnych ofert pożyczek online, możesz skorzystać Moneezy - międzynarodowa porównywarka kredytowa online, teraz dostępna również w Polsce. Moneezy jest w 100% darmowy, bardzo szybki i łatwy w użyciu. W ciągu kilku minut otrzymasz spersonalizowaną listę ofert kredytowych, opartą na wprowadzonych przez Ciebie kryteriach.

Prawdopodobnie największym mitem dotyczącym pożyczek online lub pożyczek pozabankowych jest to, że ostatecznym celem dla każdego, kto bierze taką pożyczkę, jest wykluczenie. Po pierwsze, nie osiąga się tego w przypadku terminowej spłaty kredytu, to na kliencie spoczywa obowiązek zadbania o dogodny harmonogram spłaty kredytu. Po drugie, większość dłużników nie dochodzi do egzekucji, ale media nie omawiają przypadków z happy endem, bo są one mniej interesujące dla czytelników (niestety). Istnieje wiele firm z lojalnymi klientami, którzy regularnie zaciągają pożyczki, o czym świadczą liczne pozytywne recenzje i programy lojalnościowe oferowane przez firmy pozabankowe.

Podsumowując, nie wierz we wszystkie plotki i mity dotyczące finansowania online. Zbadaj alternatywy i stwórz własną opinię na temat pożyczkodawców i pożyczek online

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją