Polatać tanio

Coraz więcej wyjeżdżamy, coraz częściej wybieramy samolot jako doskonały środek transportu nie tylko za granicę, ale również w kraju. To szybki, pewny i bezpieczny sposób podróżowania niezależnie od tego, czy udajemy są na wakacje czy też w delegację. Linie lotnicze kuszą również różnego rodzaju promocjami, a tani przewoźnicy zrewolucjonizowali myślenie Polaków o lataniu.

Po pierwsze cena

To argument podstawowy dla wielu podróżujących. Dlatego właśnie niektórzy decydują się na rezerwacje z bardzo dużym wyprzedzeniem, a inni polują na ostatnie miejsca w samolocie. Niezmiennie popularna wyszukiwarka lotów zawsze pomoże znaleźć najbardziej atrakcyjną opcję. Zazwyczaj tanie linie lotnicze oferują przystępne ceny, ponieważ obniżają je na najważniejszych usługach. Za dodatkowe spoza podstawowej oferty trzeba jednak czasem dość dużo zapłacić. I tak tanio lata się z bagażem podręcznym o określonej wielkości i wadze, samoloty często lądują na lotniskach znajdujących się poza najważniejszymi miastami lub o nietypowych godzinach. Tego typu maszyny zazwyczaj nie korzystają z rękawów na lotnisko i są zdecydowanie mniej komfortowe, jeśli chodzi na przykład o ilość miejsca wewnątrz. Niskie ceny przyciągają więc wyjeżdżających na krótko. W momencie, gdy wybieramy się na dłuższy pobyt i jedziemy na przykład z dziećmi, dopłaty do bagażu mogą być bardzo duże. Poza tym ekonomicznie też powinniśmy pomyśleć o tym, gdzie znajduje się lotnisko, ponieważ, jeśli będziemy musieli dojechać do miasta, to znowu koszty wyjazdu rosną.

Latać tanio, wygodnie i szybko

Porównując ceny lotów na biletybilety.pl, zwróćmy uwagę na całościowy koszt – czyli i przelot, i bagaż, i na przykład konieczność dojazdu do określonego miejsca lub też w określonej porze. Czasem okazuje się w wyszukiwarce, że zdecydowanie bardziej opłaca się nam kupić bilet na normalną linię. Eksperci zalecają, że gdy chcemy tanio latać, powinniśmy wybierać rejsy w środku tygodnia, a poszukiwania najlepszej oferty najlepiej zacząć już kilka miesięcy przed wylotem. Potem można już polować na przykład na ciekawe promocje. Czasami warto być elastycznym, ponieważ tygodniowe lub kilkudniowe przesunięcie wyjazdu może znacznie zmniejszyć koszt. Oczywiście pamiętajmy, że podróże samolotem najdroższe są w sezonie wakacyjnym oraz okresach świątecznych czy też w trakcie długich weekendów.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją