Armenia położona jest na Wyżynie Armeńskiej (południowo-wschodnia część). Do jej sąsiadów należą: Iran, Gruzja, Turcja i Azerbejdżan. W sumie długość granic państwowych wynosi 1254 km. Główne miasta armeńskie to:
-Gjumri
-Wanadzor
-Erywań.
Zdecydowaną większość Armenii stanowią obszary górzyste. Punkt najwyższy w tym kraju to wulkan Aragnac, o wysokości 4090 m n.p.m. Tereny Armenii należą do jednych z najbardziej aktywnych sejsmicznie. Do rzek przepływających przez Armenię należą m.in. Worotan, Achurian, Arpa.
Armenia leży w strefie klimatu określanego mianem podzwrotnikowy suchy, z temperaturą w okresie zimowym- - 3°C i w letnim 24-26°C. Średnie opady w ciągu roku wahają się na poziomie 200-800 mm.
powiększ rozmiar mapy

Komentarze

usa 2013-05-04 22:19:07
Armenia jest piekna chciala bym tam spidzic jakis czas i mam wielu znajomuch z Armeni.Jezyk mi sie podoba ale jest trudny zeby sie jego nauczyc.:)

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją