Bułgarskie wybrzeża są bardzo cenione wśród turystów. Słyną z bardzo delikatnego piasku i ze swoje szerokości. Najbardziej znany kurort to Złote Piaski z plażą o długości 4 km.

Bułgarzy obchodzą tzw. Peperuda (motyl). Tradycja ta związana jest z modlitwami przywołującymi deszcz. Młode kobiety przyozdabiają się zielonymi listkami, gałązkami, kwiatkami. Następnie jedna z nich zostaje mianowana "motylem". Kobiety tańczą, spiewają i proszą o deszcze. Podczas tańca "motyl" polewany jest wodą.
przywołującymi deszcz. Młode kobiety przyozdabiają się zielonymi listkami, gałązkami, kwiatkami. Następnie jedna z nich zostaje mianowana "motylem". Kobiety tańczą, śpiewają i proszą o deszcze. Podczas tańca "motyl" polewany jest wodą.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją