Republika Haiti jest państwem leżącym w Ameryce Środkowej. Znajduje się na wyspie o tej samej nazwie, w archipelagu Wielkich Antyli. Do terytoriów Haiti nalezy również kilkadziesiąt wysp usytuowanych na Morzu Karaibskim. Sąsiadem Haiti jest Republika Dominikany.
Powierzchnia kraju w przeważającej części jest górzysta. Na wybrzeżach pojawiają się niewielkie równiny.
Republika Haiti położona jest w klimacie podrównikowym. Temperatura średnia w miesiącach zimowych wynosi ok. 24°C, w miesiącach letnich 28°C. Roczna suma opadów w ciągu roku waha się między 300-2000 mm.
W przeszłości lesistość kraju była bardzo wysoka (60% powierzchni). Poprzez działalność człowieka została ona w znacznym stopniu zniszczona. Szacuje się, iż zostało zniszczone ok. 95% drzewostanu. Wśród flory spotkać można cedr, drzewo różane, drzewa pomarańczowe, mango, krzewy kawy.
Do większych miast Haiti należą:
-Carrefour
-Gonaďves
-Delmas.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją