Indonezja należy do grona państw wyspiarskich. Położona jest w południowo-wschodniej części Azji. W skład Indonezji wchodzi ponad 18 tyś. wysp. Ludność zamieszkują na ok. 6 tyś. Brzegi Indonezji opływa Pacyfik i Ocean Indyjski. Dla terenów Indonezji charakterystyczne jest występowanie trzęsień ziemi i tsunami. Rzeźba Indonezji jest przeważnie górzysta. Najwyższym punktem państwa jest Puncak Jaya - 4884 m n.p.m. Tereny Indonezji poprzecinane są gęstą siecią rzeczną. Największe rzeki kraju to:
-Kapuas
-Hari
-Kampur
-Solo.
Indonezja leży w klimacie równikowym wilgotnym. Średnie temperatury w ciągu roku nie wykazują większych wahań, utrzymują się na poziomie 20-28°C, Średnia roczna suma opadów to 2000-3000 mm, jednak w górach potrafi sięgać do 5000 mm.
Do ważniejszych wysp Indonezji należą:
-Sumatra
-Borneo
-Nowa Gwinea (zachodnia część)
-Jawa.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją