Kenia leży we wschodniej części Afryki, nad Oceanem Indyjskim. Sąsiaduje z Etiopią, Somalią, Sudanem, Tanzanią i Ugandą.

W Kenii panuje klimat równikowy monsunowy. Średnia temperatura roczną jest wyrównana, wynosi około 28 st. C na wybrzeżu, do 15 st. C w górach . Klimat na wybrzeżu jest bardziej wilgotny, a na pozostałych terenach – suchy. W Kenia roczne opady wahają się od 150 na południu do 1500 mm w górach.

Najdłuższą rzekę Kenii jest Tana - 708 km. Druga, co do wielkości jest Athi-Galana-Sabaki (547 km). Kenia charakteryzuje się zróżnicowanym ukształtowaniem terenu. Znaczna część powierzchni kraju to płaskowyż o średniej wysokości 3000 m. Elementem krajobrazu państwa jest także Wielki Rów Wschodni, będący częścią Wielkich Rowów Afryki. Wokół niego rozciągają się masywy wulkaniczne, m.in Kenia (5199 m) i Elgon (4321 m).
powiększ rozmiar mapy

Komentarze

damianolek 2011-04-14 12:41:16
dosyc latwa mapka

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją