Kongo to państwo położone w Afryce Środkowej. Posiada dostęp do Oceanu Atlantyckiego. Sąsiaduje z demokratyczna Republiką Konga, Gabonem, Kamerunem, Republiką Środkowoafrykańską i Angolą. Całkowita długość granic lądowych tego kraju wynosi 5504 km.
Teren Republiki Kongo w dużej części jest równiną. Najwyższym punktem kraju jest Góra Berongou (903 m n.p.m.). 60% powierzchni pokrywa puszcza tropikalna. Przez terytorium Kongo przepływa gęsta sieć rzeczna. Do ważniejszych rzek należą: Sanga, Konga, Ubangi.
Kongo znajduje się w strefie klimatu równikowego wilgotnego. Temperatura przez cały rok utrzymuje się na poziomie 22-27°C i nie wykazuje większych zmian. W ciągu roku na tych obszarach pojawia się średnio 1000-2000 mm opadów. Pora deszczowa na tych terenach trwa od września do maja.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją