Korea Południowa jest państwem położonym na południowej części Półwyspu Koreańskiego. Państwo powstało w wyniku podziału Korei po II Wojnie światowej na Republikę Korei (Korea Południowa) i Koreańską Republikę Ludowo- Demokratyczną ( Koreę Północną).

Ukształtowanie terenu Korei Południowej to przede wszystkim wyżyny i góry. Na wschodzie rozciągają się Góry Wschodniokoreańskie, z Koreą Północną graniczą Góry Diamentowe. W Korei znajdują się także góry Gyeongsang i Sobek.

Najwyższym szczytem kraju jest wulkan Halla-san - 1950 m.

Klimat Korei jest monsunowy w okresie zimowym średnia temperatura wynosi -40. Latem temperatury wynoszą ok 25-270C.

Coraz mniejsza rolę odgrywa w Korei rolnictwo. Ludność zaczęła się przenosić ze wsi do miast, rolnictwo znacznie się zmniejszyło. 22% ziem w kraju zajmują użytki rolne. Rolnictwo opiera się na uprawie ryżu, jęczmienia, kukurydzy. Rozwinięte jest także sadownictwo przede wszystkim jabłoni i brzoskwiń.
powiększ rozmiar mapy

Komentarze

;);O 2010-12-18 01:25:38
mam nadzieje że za jakieś 5/6 lat północniebędzie sprawiać problemów bo mam zamiar tam zamieszkać;O

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją