Kostaryka to państwo leżące w Ameryce Środkowej. Posiada dostęp do Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego. Sąsiaduje z Panamą i Nikaraguą.
Kostaryka jest krajem wyżynno-górzystym. Na terenach tych występuje duża aktywność sejsmiczna. Teren poprzecinany jest rzekami. Do największych należą: Tempsique, San Juan, Cañas, Chirripó, Reventazón. Najwyższym punktem kraju jest Chirripó Grande - 3820 m n.p.m.
Kostaryka pozostaje pod wpływem klimatu równikowego wilgotnego. Charakterystyczna dla tych terenów jest piętrowy rozkład temperatury i opadów. Średnia temperatura piętra gorącego to ok. 24-28°C; piętra umiarkowanego - 20°C, a piętra chłodnego 18°C. Średnia roczna suma opadów waha się między 1500-5000 mm.
Do najludniejszych miast Kostaryki należą:
-San José
-Limón
-Alajuela
-San Francisco
-Desamparados.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją