Kuwejt leży w południowo-zachodniej części Azji, na północno-zachodnim wybrzeżu Zatoki Perskiej. Sąsiaduje z Irakiem i Arabią Saudyjską. Zdecydowanie większość powierzchni kraju to tereny nizinne, przede wszystkim pustynie i półpustynie. Na obszarze kraju nie ma stałych rzek, jednie po obfitych opadach tworzą się rzeki okresowe. Roślinność w Kuwejcie ze względu na deficyt wody jest bardzo uboga, przeważają gatunki charakterystyczne dla terenów pustynnych.

Kuwejt znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego suchego. Najchłodniej jest w styczniu ok. 12°C, dodatkowo uciążliwy jest silny północny wiatry z burzami piaskowymi. Gorąco jest natomiast w lipcu, średnio 35°C, niekiedy dochodzi nawet do +50°C. Kuwejt bogaty jest w ogromne złoża ropy naftowej, co jest podstawą gospodarki państwa.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją