Królestwo Maroka jest państwem leżącym w północno-zachodniej części Afryki. Posiada dostęp do Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego. Sąsiaduje z Algierią, Saharą Zachodnią oraz enklawami Hiszpanii (Ceutą i Mellilą). Całkowita długość granic lądowych Maroko wynosi 2018 km. Do ważniejszych miast Królestwa Maroka należą:
-Wadżda
-Marrakesz
-Casablanca.
Dla terenów Maroka charakterystyczne jest różnorodne ukształtowanie terenu. Dużą część terenu stanowią góry. Punktem najwyższym Maroka jest Toubkal (4 156 m n.p.m.). Spotkać tu można zarówno wybrzeża piaszczyste (Atlantyk), jak i klifowe (Morze Śródziemne).
Klimat Maroko określa się jako podzdwrotnikowy - miejscami morski, miejscami kontynentalny. Miesiące letnie są na tych terenach gorące, miesiące zimowe dość chłodne. Temperatura średnia lecie waha się między 24-28ºC, a w ziemie 10-12ºC. Średnia suma opadów w ciągu roku kształtuje się na poziomie 200-1000 mm.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją