Mozambik jest państwem leżącym w południowo-wschodniej części Afryki. Swoje granice dzieli z takimi krajami, jak: RPA, Tanzania, Suazi, Zambia, Zimbabwe i Malawia. Mozambik od 1975 roku jest krajem niepodległym, wcześniej był kolonią portugalską.

Tereny południowe kraju zajmuje rozległa nizina nadmorska, która ku północy zwęża się i przechodzi w Wyżynę Mozambicką. Wyżynę przecinają liczne rzeki, tworząc tym samym odrębne i wyizolowane płaskowyże.

Na terenie kraju dominuje trawiasta i roślinna sawanna, a także palmy i namorzyny. Często występujące na terenie Mozambiku gatunki drzew to baobab, bambus, heban i mahoń. Równie bogaty jest świat zwierząt, licznie występują zebry, białe nosorożce, żurawie, flamingi, ibisy i przeróżne gatunki małp.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją