Panama to kraj położony w Ameryce Środkowej. Łączy Amerykę Północną i Południową. Ma dostęp do Morza Karaibskiego i Oceanu Spokojnego. Sąsiaduje z Kostaryką i Kolumbią. Granica lądowa kraju wynosi 555 km. Imponujące wybrzeże ma 2490 km długości. Ok. 50% powierzchni kraju stanowią tereny wyżynne i górskie. Najwyższym punktem jest wulkan de Chiriqui (3475 m n.p.m.). Panamskie tereny są bardzo aktywne pod względem sejsmicznym.
Klimat Panamy określany jest jako równikowy wilgotny. Średnia temperatura w ciągu roku nie wykazuje większych wahań - kształtuje się na poziomie 26–28°C na terenach nizinnych i 10–17°C na terenach górskich. Średnia ilość opadów w ciągu roku wynosi 1500-4000 mm. Rzeki przecinające tereny Panamy są krótkie, jednak stanowią gęstą sieć.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją