Portoryko, które jest zależne od Stanów Zjednoczonych, leży w archipelagu Wielkich Antyli, między Morzem Karaibskim i Oceanem Atlantyckim.

W Portoryko panuje klimat podrównikowy, jednak ze względu na północno - wschodnie wiatry jest on chłodniejszy niż na innych wyspach Karaibów. Klimat nie ulega zmianie w ciągu roku, średnią temperaturą są 24 st. C, przy czym na terenach górskich waha się ona w granicach 19-24 stopni, a na wybrzeżu północnym 21-27 st.C. Wprawdzie w kraju nie ma pory deszczowej, jednak warto wiedzieć, że najwięcej opadów odnotowuje się w sierpniu.

Wyspa zbudowana jest ze skał osadowym i wulkanicznych, co ma wpływ na to, że przeważa teren górzysty. Na terenach wybrzeża rozciąga się wąski pas nizin. 10% powierzchni kraju zajmują wiecznie zielone lasy podzwrotnikowe, krzewy porastają górskie wzniesienia i wzgórza. Często występujące w Portoryko trzęsienia ziemi są spowodowane tym, że kraj leży na styku dwóch płyt tektonicznych.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją