Senegal leży w zachodniej części Afryki nad Oceanem Atlantyckim. Sąsiaduje z Mauretanią, Mali, Gwineą, Gwineą Bissau i Gambią. Głównymi rzekami kraju są Senegal, Gambia i Casamance. Pokrywa roślinna jest zależna od terenu państwa, na północy przeważa flora stepowa i półpustynna, południe kraju porastają wilgotne lasy równikowe.

Południowe tereny Senegalu znajduje się pod wpływem klimatu podrównikowego wilgotnego. Pora deszczowa przypada na okres od czerwca do października. Średnia suma opadów atmosferycznych waha się w granicach 1500 mm. Najchłodniejszym miesiącem jest styczeń, temperatura wówczas dochodzi maksymalnie do 24 °C. Najcieplej jest natomiast jest w maju i czerwcu, kiedy to termometry wskazują 32-34 °C.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją