Singapurski rząd bardzo dba o czystość i bezpieczeństwo mieszkańców i turystów odwiedzajacych kraj. Przestrzega się tu higieny i dba o zwalczanie komarów. Mimo iż Singapur jest państwem tropikalnym nie znajdziemy tu żadnego komara. Metoda ich zwalczania może wydawać się dosyć prymitywna - można spotkać tu często pracowników, którzy chodząc po mieście zadymiają powietrze. Skutecznie odstrasza to komary, metoda stara ale jak widać działająca.

W mieście aż cztery razy w roku obchodzony jest Nowy Rok. Po raz pierwszy w październiku, kiedy świętują hindusi, kolejny 1 stycznia, 19 stycznia świętują Majowie, w połowie lutego bawią się Chińczycy. W dni Nowego Roku bawi się świętuje cały Singapur.

Różnica temperatur między nocą i dniem sprawia, że przeciętny mieszkaniec Singapuru marznie w nocy gdy temperatura osiąga już 26 stopni.

Średnia życia singapurczyków sięga 81,5 roku, jest to najwyższa średnia na świecie.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją