Dzisiejsze Togo, aż do 1918 roku, stanowiło kolonię niemiecką i zajmowało teraźniejsze tereny Ghany. Po I wojnie światowej kolonię podzielił między sobą Francja i Wielka Brytania, a po II część, należąca do Brytyjczyków, została włączona do Ghany. Togijczycy, którzy nie chcieli przyjąć obywatelstwa ghanijskiego zostali przesiedleni, a to, co pozostawili trafiło w ręce rządu Ghany. Część należąca do Francji stałą się autonomiczną republiką, która stała się częścią Unii Francuskiej. W 1960 roku Togo stało się państwem niepodległym.

Pierwszym medalistą olimpijskim z Togo był Benjamin Boukpeti, który zajął trzecie miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku w Pekinie. Medalista reprezentował kraj w kolarstwie górskim.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją