• Powierzchnia: 721 km²
  • Ludność: 2 201 610
  • Gęstość zaludnienia: 3 007 os./km²
Hawana to stolica Kuby, położona jest nad Zatoką Meksykańską. Jest to największy ośródek portowy i gospodarczy na Karaibach. Najlepiej rozwinięty jest przemysł tytoniowy, petrochemiczny, włókienniczy, elektromaszynowy.

Miasto powstało najprawdopodobniej w 1515 roku, jego założyciel był hiszpański konkwistador Diego Velaqueza de Cuellara. Początkowo miasto znajdowało się na południowym wybrzeżu wyspy, cztery lata później zostało przeniesione w aktualnie zajmowane rejony. Hawana szybko stała się istotnym ośrodkiem handlowym, od 1607 roku jest stolicą Kuby, dawnej kolonii hiszpańskiej.

Obecnie Hawana to popularne miast turystyczne. Ze względu na dogodną aurę pogodową co roku odwiedza ją wielu wczasowiczów. Temperatura w tym rejonie nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza. Najcieplejszym miesiącem jest sierpień (ok. 31 st.), a najchłodniejszym zaś styczeń (25 st.)
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Inne miasta
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją