Tereny Argentyny około Pięćset lat temu były zamieszkiwane przez około 300 tys. Indian z różnych plemion.

W argentyńskim miasteczku - Comodoro Rivadavia, sześcioosobowa rodzina zamieszkała na dawno nieczynnym terenie ropnym. Jednak po pewnym czasie z podłogi domu zaczęło tryskać ropa. Szyb naftowy niegdyś należał do koncernu Repsoil YPF. Rodzina niezwłocznie została ewakuowana, a koncert naftowy zobowiązał się, że wybuduje właścicielom posesji nowy dom.

10 lipca 2007 roku w Buenos Aires spadł śnieg. Opady wywołały wielkie zdziwienie wśród mieszańców miasta, gdyż było to pierwszy od 90 lat o tej porze roku śnieg. Zjawisko atmosferyczne spowodowane było zetknięcie się mroźnego powietrza znad Antarktydy z wilgotnym niżem. Śnieg padała kilka godzin. Podobne zdarzenie miało miejsce w czerwcu 1918 roku.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją