Wenezuela leży w północnej części Ameryki Południowej. Państwo położone nad Oceanem Atlantyckim, graniczy z Kolumbią, Brazylia i Gujaną. Obszar Wenezueli podzielony jest na trzy regiony: Andes, Llanos oraz Guayana. Niewątpliwie nazwy regionów związane są z ukształtowaniem terenu. Zróżnicowanie powierzchni kraju, dzieli go na trzy części. Na północnym- zachodzie rozciągają się Andy, środkową część kraju zajmuje Nizina Orinoko, na południe zaś rozciąga się Wyżyna Gujańska.
Klimat Wenezueli należy do zróżnicowanego. Wyżyna Gujańska to zdecydowanie zaznaczający się klimat wilgotny. Deszcze padają tu od maja do października. Pozostała część kraju znajduje się w strefie klimatu podrównikowego suchego. Dlatego też średnia temperatura wynosi 24-270C, a różnice temperatur w ciągu roku są niewielkie.
powiększ rozmiar mapy

Komentarze

Wenezuela 2011-05-04 16:46:51
Nie mogę znaleźć Fica Betania!!!

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją