Podróżujący do Wietnamu będą mieli trudności w korzystaniu z telefonów komórkowych. Wynika to z braku umowy roamingowej pomiędzy polskim a wietnamskim operatorem telefonii komórkowej. Wysyłając SMS-y z Wietnamu trafią one do użytkowników polskich sieci komórkowych, jednak SMS-y wysyłane z polskich sieci nie zostaną przesłanie do abonentów w sieci wietnamskiej. Rozwiązaniem jest użyciu tele­fon na kartę miejscowego operatora. Kosztuje to około 100 tys. VND (dong) i pozwala na wykonanie 40 minut rozmów lokalnych.

67-letni Wietnamczyk Tran Van Hay to swoisty rekordzista. Mężczyzna jest posiadaczem najdłuższych włosów na świecie. Tran Van Hay ma do czesania aż 6,2 m włosów. O swoją imponującą fryzurę Wietnamczyk dbał aż przez 31 lat. Przez ten czas nie korzystał z usług fryzjerskich. Włosy dokładnie zakryte są szalem, a mycie ich odbywa się niezwykle rzadko. Tran Van Hay z zawodu jest lekarzem medycyny ludowej. W najbliższym zamierza zdetronizować poprzedniego rekordzistę - Tajlandczyka Hoo Steowa, którego włosy mają długość 5,5 metra.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją