Wietnam leży południowo-wschodniej części Azji. Sąsiaduje z Chinami, Laosem i Kambodżą. Prawie 3/4 powierzchni kraju zajmują wyżyny i góry. Największym pasmem są Góry Annamskie (wysokość powyżej 2500 m n.p.m). Jednak najwyższym szczytem państwo jest Fan Si Pan (3143 m n.p.m.) w górach Hoang Lien Son.

Wietnam jest pod wpływ kilku stref klimatycznych. Północne tereny kraju znajdują się w strefie klimat od zwrotnikowego monsunowego. Natomiast na południu państwa panuje klimat podrównikowy. Okresu monsunowy letni, rozpoczyna się w maja, a kończy w październiku, charakteryzuje się wysokimi temperaturami oraz dużą ilością opadów. Zimą jest chłodniej, deszcz pada bardzo rzadko. Temperatura powietrza w styczniu waha się w granicach17°C, najcieplej jest w lipcu około 29°C.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją