Odkryte przez Krzysztofa Kolumba Wyspy Bahama zajmują długość 1.225 km i rozciągają się w odległości 78 km od Palm Beach i Florydy, aż do części północnej Haiti. Na cały archipelag składa się z 700 wysp i 2000 atoli koralowych, które leżą na przestrzeni 250.000 km2. Trzema największymi wyspami archipelagu są: Abaco (1685km2), Andros (6.000 km2) i Inaguas (1554 km2).

W znacznym stopniu powierzchnia wysp ma charakter równiny, najwyższy ich punkt ma zaledwie 63 metry wysokości n.p.m.. Wzdłuż wybrzeża znajdują się słone bagna, które są porośnięte namorzynem, tj. wiecznie zielonym lasem.

Na Bahamach panuje klimat podrównikowy wilgotny, a w północnej części archipelagu zwrotnikowy wilgotny. Cechą charakterystyczną takiego klimatu jest obecność dwóch pór roku. Od maja do listopada trwa ta letnia i wilgotna, natomiast pozostałe miesiące są zaliczane do pory zimowej, suchej i bezdeszczowej.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją