Spośród należących do archipelagu 700 wysp jedynie 30 jest zamieszkałych, gdyż w innym brakuje zazwyczaj wody pitnej.

Mieszkańcy wysp to w 80% czarnoskórzy, 20% stanowią biali i metysi.

Pomimo położenia Wyspy Bahama są formalnie częścią Brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Na wyspach rozwija się międzynarodowy rynek nielegalnego handlu narkotykami, które w znaczącej części docierają do USA, co powoduje konflikty między krajami.

Dzięki liberalnej polityce i przepisom podatkowym archipelag stanowi ważne centrum finansowo - bankowe.

Bahamy są także potocznie zwane "rajem handlowym", gdyż na wszystkich wyspach obowiązuje dogodny system ceł. Wielu towarów cło nie obowiązuje, są to np. perfumy, alkohole i sprzęt fotograficzny. Ocleniu nie podlegają również wwożone: 200 sztuk papierosów, 50 sztuk cygar, 1 litr napojów alkoholowych, 453 g tytoniu.
Przy wywożeniu cło nie obowiązuje towarów zakupionych za kwotę nie przekraczająca 600 dolarów.

W przeciwieństwie do Polski, na Bahamach funkcjonuje ruch lewostronny. Polecanymi środkami lokomocji są samochody, skutery i motocykle, gdyż nie transport publiczny nie jest rozwinięty, natomiast z wyspy na wyspę można dostać się często kursującymi promami wycieczkowe.


powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją