Kraj leży w środkowej części Europy nad Morzem Bałtyckim. Od zachodu graniczy z Niemcami, od południa z Czechami i Słowacją, od wschodu z Ukrainą, Białorusią i Litwą, a od północy z Rosją (dokładnie z obwodem kaliningradzkim). Polska posiada także morskie granice, ze Szwecją i Danią. Kraj o różnorodniej ukształtowanym ternie, najwyższym punktem kraju to Rysy – szczyt w Tatrach (2499,1 m n.p.m.), najniżej położone są Raczki Elbląskie na Żuławach Wiślanych (–1,8 m n.p.m.).

Polska znajduje się pod wpływem klimatu umiarkowanego ciepłego przejściowego. Wysoko w górach (Sudety i Karpaty) panuje natomiast klimat górski. Lato nie należy do najcieplejszych, średnia temperatura waha się w granicach 17-18°C. Okres zimowy charakteryzuje się lekkim mrozami do -7°C na wschodzie kraju.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją