Niemcy to Republika Federalna leżąca w Europie Zachodniej. Państwo sąsiaduje z państwami: Polską, Francją, Austrią, Czechami, Holandią, Danią, Luksemburgiem, Szwajcarią. Północ kraju oblewają wody Morza Bałtyckiego i Morza Północnego, na południu rozciągają się Alpy.

Politycznie Niemcy należą do Unii Europejskiej, Unii Zachodnioeuropejskiej, NATO oraz ONZ.

Gospodarka Niemiec utrzymuje się od wielu lat na trzecim miejscu wśród wszystkich państw na świecie. Centrum finansowym kraju jest Frankfurt nad Menem – miasto jest siedzibą Frankfurckiej Giełdy Papierów Wartościowych oraz banków: Deutsche Banku, Dresdner Banku oraz Commerzbanku.

Dobrze jest także rozwinięty przemysł. Szczególnie duże zyski przynosi sektor elektromaszynowy, rafineryjny, energetyczny, hutniczy i chemiczny. Głównymi surowcami kraju jest węgiel brunatny oraz sól potasowa.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Zobacz wszystkie miasta
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją