Holandia jest krajem nadmorskim położonym w najdalszej części Europy Zachodniej. Sąsiadami Holandii są: Belgia od południa i Niemcy od wschodu, północ i zachód kraju oblewają wody Morza Północnego.

Powierzchnia Holandii leży w większości poniżej poziomu morza. Rozbudowany jest tu system odwadniania ziem, przez całe terytorium kraju rozciąga się olbrzymia sieć kanałów. Klimat ze względu na położenie kraju nad morzem, jest umiarkowany i ciepły. Zimą temperatury wahają się między 1 -100C. Latem średnie temperatury sięgają 17-200C. W Holandii wieje też dosyć silny wiatr i często występują mgły.

Wysoki poziom osiąga gospodarka Holandii. Jest to trzecie po USA i Francji krajem eksporterem żywności. Port w Rotterdamie to drugi na świecie a pierwszy w Europie port przeładunkowy.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Zobacz wszystkie miasta
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją