Austria jest państwem położonym w Europie Środkowej. Kraj graniczy z 8 państwami: Niemcami, Czechami, Liechtensteinem, Słowacją, Słowenią, Szwajcarią, Węgrami i Włochami. Austria nie ma dostępu do morza a jej główną rzeką jest Dunaj, który rozciąga się przez 350 km.

Ukształtowanie powierzchni Austrii to przede wszystkim wyżyny i masywy górskie. Ponad połowę kraju zajmują Alpy. Nazewnictwo tego masywu górskiego różni się w zależności od położenia geograficznego. Wyróżnić tu można: Alpy Algawskie, Lechtalskie, Północnotyrolskie, Noryjskie i Styryjskie.

Gospodarka kraju opiera się na gospodarce społecznej. Poziom gospodarczy jest przeciętny, kraj nie należy do najbogatszych. Wskaźnik Giniego – czyli różnicy w dochodach społeczeństwa, jest jednym z najwyższych na świecie.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Zobacz wszystkie miasta
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją