20 milionów turystów odwiedza rocznie Austrię, daje jej to najwyższe miejsce w Europie. Główną atrakcją turystyczną jest Wiedeń – stolica kraju. Szczególnie chętnie odwiedzany w okresie letnim. Miasto o bogatej historii, zabytkach i muzeach. Wiedeń to także europejska stolica muzyki.

Sezon zimowy przyciąga tysiące turystów. Alpy są jednym z najchętniej odwiedzanych masywów górskich. Doskonale rozwinięta infrastruktura i przemysł turystyczny daje światowa sławę kurortom takim jak: Tyrol, Karyntia, Salzburg.

Słynne są także inne miasta austriackie, przede wszystkim: Salzburg, Innsbruck czy Graz, Linz lub Klagenfurt. Historyczne opactwo w Melku oraz sanktuaria maryjne Mariazelii i Maria Saal cieszą się równie dużą popularnością.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Zobacz wszystkie miasta
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją