Republika Węgierka jest krajem położonym w środkowej części Europy. Sąsiaduje z Austrią, Słowacją, Ukrainą, Rumunią, Słowenią, Chorwacją i Serbią. Przeważającą część Węgier. Teren Węgier w przeważającej części stanowią niziny. Najwyższy szczyt Tego kraju to Kékes - 1014 m n.p.m. Punktem najniższym jest punkt położony w Gyálarét - 78 m n.p.m. Tereny węgierskie przecinają rzeki i jeziora. Największe rzeki to Dunaj i Cisa, a jezioro to Balaton.
Węgry znajdują się w strefie klimatu umiarkowanego kontynentalnego, który na tych terenach charakteryzuje się chłodną zimą i bardzo gorącym latem. Średnia temperatura w styczniu wynosi ok. -3- +10°C, a w lipcu ok. 22°C. Suma opadów w ciągu roku nie jest duża - 500-900 mm. Opady pojawiają się głównie w sezonie wiosennym i jesiennym.
Większe miasta Węgier to:
- Budapeszt
- Debreczyn
- Miszkolc
- Segedyn
- Pecz.
powiększ rozmiar mapy

Komentarze

Ewelina 2012-03-05 17:46:20
jadać z włoch trzeba przejechać przez Węgry?

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją