Szwajcaria jest państwem federacyjnym, położonym w środkowej Europie. Jest to jeden z kilku krajów, w których obowiązuje demokracja bezpośrednia, opiera się ona przede wszystkim na referendach.

Szwajcaria graniczy z 5 państwami: Austrią, Niemcami, Włochami, Liechtensteinem i Francją. Jej niewielką powierzchnię w większym stopniu kształtują tereny wyżynne aż po rozciągające się Alpy.

Gospodarka Szwajcarii jest dobrze rozwinięta, dzięki temu kraj jest jednym z najbogatszych na świecie. Wysoko wyspecjalizowany jest tu także przemysł. Choć złoża surowców naturalnych są bardzo ograniczone, wydobywa się tu w dość dużych ilościach sól kamienną i wapienie – będące tu głównym składnikiem materiałów budowlanych. Podstawowym elementem dobrze rozwiniętego przemysłu są elektrownie wodne funkcjonujące na alpejskich rzekach.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Zobacz wszystkie miasta
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją