• Powierzchnia: 74,96 km²
  • Ludność: 57 170
  • Gęstość zaludnienia: 777,9 os./km²
Racibórz to miasto w województwie śląskim położone w południowo-zachodniej części Polski. Tereny Raciborza leża na styku Wyżyny Śląsko-Krakowskiej i Niziny Śląskiej. Tereny Raciborza ukształtowane zostały w wyniku kolejnych zlodowaceń. Przez miasto przepływa rzeka Odra. Klimat Raciborza jest dość łagodny. Temperatura średnia w ciągu roku wynosi ok. 8 st. C, a opady wahają się na poziomie 700 mm. Gleby na terenach Raciborza są dobre, o wysokiej użyteczności rolniczej. Lesistość terenów miasta jest dużą. Część obszarów jest objęta ochroną. Występuje unikalna flora i fauna.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Inne miasta
Hotele w regionie
Hotel Polonia Raciborz

Hotel Polonia w Raciborzu przyjmuje gości nieprzerwanie już od półtora wieku. W pieczołowicie odnowionych wnętrzach oferujemy 23 pokoje.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją