Zjednoczone Emiraty Arabskie są niewielkim państwem leżącym nad Zatoką Perską i Omańską na Bliskim Wschodzie. Kraj ten składa się z 7 Emiratów, czego najbardziej znane są Abu Dhabi i Dubaj.

Niemal całą powierzchnię kraju zajmuje pustynia Ar-Rub al-Chali, Choć ukształtowanie terenu jest w znacznej większości nizinne to na wschodzie państwa znajdują się niezbyt wysokie pasma górskie zwane Al-Hadżar al-Gharbi, których najwyższym szczytem jest Yabal Tibir o wysokości 1527 m. n. p. m.

Zjednoczone Emiraty Arabskie znajdują się w strefie klimatu zwrotnikowego skrajnie suchego kontynentalnego., co wiąże się z częstym występowaniem burz piaskowych. Na terenie wybrzeży klimat staje się bardziej wilgotny. Na terenie tego kraju zarówno zimy, jak i lata są ciepłe. Średnia temperatura w styczniu wynosi 18 st. C, a w lipcu 34 st. C. Ze względu na to, że średnia suma opadów rocznych waha się w granicach 80-140 mm, w kraju brakuje stałych rzek.

Na terenie państwa przeważa roślinność pustynna, natomiast w oazach występują dodatkowo palmy.

Zjednoczone Emiraty Arabskie są stosunkowo chętnie odwiedzane przez turystów z innych krajów arabskich, a także z USA, Japonii czy Wielkiej Brytanii. Wpływ na to mają niskie ceny produktów, nowoczesne hotele i obiekty sportowe.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją