Każdy z 7 Emiratów jest obszarem atrakcyjnym turystycznie. Piękne krajobrazy, nowoczesne budownictwo, budowle i zabytki historyczne zachęcają turystów do wycieczek.

Szczególnie atrakcyjny jest Dubaj, który może się poszczycić wieloma wyjątkowymi budowlami, stanowiącymi inwestycję zamożnych szejków. Pierwotną atmosferę orientu można poczuć w dzielnicach Bastákíja i Dejra, gdzie znajdują się liczne targowiska. Pierwsza z tych dzielnic najlepiej zachowała swoją pierwotną architekturę, czyli np. gliniane domy z wieżami wiatru. Warto odwiedzić skansen Heritage i Diving Village, gdzie można zapoznać się z tradycją łowienia pereł, pracowniami artystyczno - rzemieślniczymi i sposobem życia mieszkańców. W dzielnicy Jumeirah zachowały się pozostałości po murach fundamentów karawanseaju, Historię, kulturę i tradycje kraju można poznać odwiedzając Muzeum Dubajskie. W tym mieście warto także zobaczyć drapacz chmur Etisalat i olbrzymi hotel Burj Al-Arab. Interesujące widoki można podziwiać podczas spaceru po Promenadzie Dubai Creek.

Godny odwiedzin jest także Emirat Szardża, a zwłaszcza znajdujące się na jego terenie duże centrum rybackie w zatoce Chalid. Miasto Szardża może także przykuć uwagę swoim historycznym centrum, a także wieloma nowoczesnymi budynkami. Chętnie odwiedzane są tu głównie: rynek Rolla Square, Heritage area.

Warto odwiedzać także wioskę Al-Khan, gdzie znajdują się tradycyjne domy kupieckie i mieszkalne.

Miłośnicy historii nie powinni ominąć Emiratu Ajman, gdzie jest twierdza historyczna z 1775 roku, w której swą siedzibę ma Muzeum Tradycji Islamskiej i rzemiosła.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją