• Powierzchnia: 1882,6 km²
  • Ludność: 616 394
  • Gęstość zaludnienia: 328 os./km²
Acapulco de Juárez, czyli popularnie Acapulco to miasto portowe w Meksyku. Jest słynnym kurortem położonym nad Oceanem Spokojnym. Miasto położone jest na 11-km pasie wybrzeża. Acapulco jest głównym portem handlowym, łączącym Amerykę Północną i Południową. Ze względu na sprzyjające aurę i bogactwo przyrodnicze, miasto stanowi centrum wypoczynkowe dla turystów z całego świata.

Acapulco znajduje się w strefie klimatu zwrotnikowego kontynentalnego suchego. W tym rejonie panują gorące i wilgotne lata oraz bardzo suche zimy. W ciągu całego roku temperatura utrzymuje się na stałym poziomie 30 st. C. Roczna suma opadów waha się w granicach 1200 mm, przy czym pada właściwie w okresie czerwiec-październik.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Inne miasta
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją