• Powierzchnia: 496 km²
  • Ludność: 1 226 697
  • Gęstość zaludnienia: 2408 os./km²
Praga jest stolicą i jednocześnie największym miastem Republiki Czeskiej. Położona jest w środkowej części kraju, nad rzeką Wełtawą. Praga stanowi główny ośrodek gospodarczo-kulturalny kraju. Ze względu na bogatą historię, ciekawe położenie i liczne zabytki, co roku przyciąga miliony trustów. Atrakcyjności stolic Czech dostrzegli również inwestorzy, którzy co raz częściej decydują się ulokować swoje pieniądze właśnie w tym rejonie.

Praga położona jest w strefie klimatu umiarkowanego przejściowego, z widocznym oznakami klimatu morskiego i kontynentalnego. Najcieplejszym okresem jest lipiec – sierpień, około 17 st. C. Najzimniej zaś jest w styczniu, średnio – 2 st. C. Roczna suma opadów waha się w granicach 500 mm.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Inne miasta
Hotele w regionie
Club Hotel Praha Pruhonice

Czterogwiazdkowy Club Hotel Praha-Pruhonice położony jest na obrzeżach Pragi, obok prowadzącej do Pragi autostrady D1, w odległości 15-minutowej przejażdżki od centrum miasta.

Hotel Tulipan Pruhonice

Hotel Tulipán mieści się w położonej 10 km od centrum Pragi wiosce Průhonice, blisko autostrady D1, łączącej Pragę, Brno i Wiedeń.

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją