W Afganistanie dzieci miały możliwość obejrzeć słynną polską kreskówkę „Bolek i Lolek”. Mimo że była to polska animacja sieroty z afgańskiej miejscowości Ghazni nie miały żadnych trudności w zrozumieniu perypetii braci, ponieważ bajka nie posiada dialogów. Pokaz "Bolka i Lolka" zorganizowali polscy żołnierze, którzy wręczyli dzieciom także przybory szkolne i słodycze.

W Afganistanie archeolodzy natknęli się na szczątki starożytnych budowli sprzed 7 tysięcy lat. Wykopaliska prowadzone są w prowincji Ghor w środkowej części kraju. Prace archeologów dotyczą pozostałości po 17 starożytnych budowlach, m.in. badane są ślady po trzech historycznych minaretach. Zdaniem badaczy owe świątynie zostały zniszczone w XIII wieku podczas najazdu Czyngis Chana. Dalsze prace prowadzone będą wspólnie z litewskimi archeologami, którzy mają wspomóc ustalanie autentyczność znalezisk oraz ich wartości.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją