Sydney to symbol Australii. Elementem charakterystycznym dla tego ośrodka jest Opera. Budowla tę wpisano na listę współczesnych cudów świata. Budynek zaprojektowano w stylu nowoczesnego ekspresjonizmu, późnego modernizmu. Jej budowę rozpoczęto w 1957 roku, zakończona natomiast 20 października 1973 roku. Opera to także symbol Letnich Igrzysk Olimpijskich z 2000 roku.

Harbour Bridge to kolejny z symboli Sydney. Zaliczany jest to największych mostów łukowych na świecie. Ma 1150 metrów długość i 49 metrów szerokości. Liczy osiem pasów ruchu, przejście dla pieszych, pas dla rowerów i podwójne tory kolejowe.

Znana australijską atrakcją turystyczną jest Ayers Rock. Popularna czerwona skała znajduje się w małym miasteczku - Alice Springs. Skała to największy monolit na świecie, ma 3 km długości oraz 2,5 km szerokość. Sięga aż 335 metrów wysokości. Swoją barwę Ayers Rock zawdzięcza czerwonawemu, późnokambryjskiemu piaskowcowi. Intensywność koloru zależna jest od pory dnia. Tubylcy są przekonanie o świętości tego miejsca.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją