Olgas, nazywane także Kata Tjuta, popularna atrakcja turystyczna. Olgas to 36 kulistych wzniesień skalnych, z których najwyższy mierzy 546 m, położonych w środkowej części Australii. Charakterystyczny czerwony kolor tych kamiennych monolitów sprawia, że Aborygeni traktowali te skupisko skał jako święte miejsce.

Sydney to symbol Australii. Jest najstarszym miastem kraju, niegdyś była to kolonia brytyjska. W centrum miasta wybudowano słynną już operę. Oryginalny kształt zadaszenia budynku powstałą na wzór żaglie statków, które ponad lat temu odkryły Australię.

W Australii mieszka zaledwie 21 152 000 osób, co stanowi zaledwie połowę ludności Polsce. Warty uwagi jest też fakt, że co zwarty mieszkaniec nie urodził się w Australii.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją