Australia, a właściwie Związek Australijski leży na południowej Półkuli. W skład Australii wychodzi Tasmania i wiele małych wysp na Oceanie Indyjskim i Spokojnym. Państwo sąsiaduje z Indonezją, Timorem Wschodnim, Papua-Nowa Gwineą, Wyspami Salomona, Vanuatu i Nową Kaledonią oraz Nową Zelandią. Australia to jedyne państwo, które jest jednocześnie kontynentem.

Australia jest najmniejszym subkontynentem na świecie, jako kraj zajmuje 6. miejsce na świecie. Ukształtowanie terenu jest bardzo płaskie, średnia wysokość wynosi około 330 m. Kraj znajduje się pod wpływ zwrotnikowej i podzwrotnikowej strefy klimatycznej. Przecina go zwrotnik Koziorożca. Temperatura w Australii kształtuje się zupełnie inaczej niż w Europie. Najcieplej jest w styczniu. Zależnie od cześć państwa, temperatura wynosi 33-15 st. C. Natomiast najchłodniejszym miesiące jest lipiec. Temperatura oscyluje wówczas w granicach 10°C.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją