Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna położona jest na północnej części Półwyspu Koreańskiego. Jest państwem totalitarnym, powstałym o II wojnie światowej. Terytoria Korei Płn. sąsiadują z: Rosją, Chinami i Republiką Korei. Kraj posiada dostęp do Morza Żółtego i Morza Japońskiego. Zdecydowana większość terenów Korei Płn. stanowią tereny wyżynno-górskie. Punktem najwyższym kraju jest wulkan Pektu-san (2744 m n.p.m.). Główne rzeki przepływające przez kraj to Tumen i Yalu.
Korea Płn. leży w strefie klimatu umiarkowanego. Występuje tu pora deszczowa w okresie letnim. Do zjawisk klimatycznych występujących na tych terenach zaliczamy tajfuny, susze oraz powodzie. Średnie temperatury w okresie zimowym wahają się między -6- -22°C, a w okresie letnim ok. 26°C. Suma opadów w ciągu roku kształtuje się na poziomie 550-1300 mm.
Do ważniejszych miast Korei Północnej należą:
-Phenian
-Rason
-Sinuiju.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją