Wyspy i plaże Oslofjorden to teren typowo rekreacyjny. Oferuje piękne, zielone plaży, nocne życie w nadmorskich kurtach oraz rejsy promami.

Skansen Maihaugen w Lillehammer, położony 20 min drogi na południe od centrum miasta. Niezwykle popularny, największy w całej północnej Europie. Tylko tam można zobaczyć dawne życie na norweskiej wsi.

Nowoczesne centrum w Trondheim, mieście znanym przede wszystkim z narciarstwa klasycznego. Jednym z zabytków tego miasta jest Dom Założyciela, zlokalizowany na północ od Torvet przy Munkegata. Budowla powstałą w latach 1774-1778 i uznawana jest za największy drewniany budynek w północnej Europie.

Niezaprzeczalnie największą atrakcją Norwegii są fiordy. Rozciągają się one wzdłuż niemal całego wybrzeża. Fiordy, czyli wąska, długa i głęboko zatoka morska, charakteryzują się stromymi i skalistym zboczem oraz nierównym dnem. Nazywane są one naturalnym cudem natury. Norweskie fiordy powstały w wyniku zatopienie doliny (żłobu) lodowcowej. Najpiękniejszym z fiordów Norwegowie uznali Geirranger.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją