Niewątpliwą atrakcja kraju są liczne wodospady, najsłynniejszy o nazwie Iguazu leży na granicy kraju. Wiele jest także interesujących kościołów misyjnych i placówek Jezuitów. Na terenie państwa znajdują się także słynne dżungle, malownicze krainy, doliny i bagna.

Stolica to właściwie jedyne z liczących się w kraju miast. Niewątpliwą atrakcją tej miejscowości jest rynek handlowy, a także pałac prezydencki,ogród botaniczny, Muzeum Kolonializmu Casa Viola, jak i były dom znanych Lopezów.

Aregua jest jednym z najpiękniejszych miast kraju. W nim znajdują się liczne kolonialne budynki, które budzą zachwyt przechodniów. W czasie wizyty w tym mieście warto się przejść promenadą, która jest położona nad Jeziorem Ypacarai, a także odwiedzić Park Narodowy Ypacarai.

Z kolei Ciudad del Este jest miejscowością, stanowiącą centrum handlowe kraju. Jest ono także głównym punktem wypadowym do Wodospadu Iguazu.

Za centrum kulturalne kraju uznaje się miejscowość Villarrica. Znajdują się w niej liczne uniwersytety. W pobliżu miasta znajduje się miejsce w którym uprawia się winogrona, by zrobić z nim wino. Słynne są także wyroby ceramiczne i hafty z tej miescowości.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją