Paragwaj to państwo leżące w Ameryce Południowej. Od północy graniczy z Boliwią, od wschodu z Brazylią, natomiast od zachodu i południa graniczy z Argentyną. Jest to kraj, który nie posiada dostępu do morza.

Paragwaj położony jest w strefie klimatu zwrotnikowego, jednak różni się on w zależności od miejscowości. W Chaco w miesiącach letnich (październik - marzec) panuje temperatura w granicach 20 st. C, a w miesiącach zimowych (kwiecień - listopad) spada do 19 st. C. W tym czasie napływają do Paragwaju także ciepłe masy powietrza równikowego, podnosi ona temperaturę do 30-35 st. C., za to noce są bardzo chłodne, nierzadko temperatura spada do 0 st. C. Jest to jeden z najcieplejszych regionów na kontynencie południowoamerykańskim. Na wschodzie Paragwaju latem temperatury wahają się w okolicach 27 st. C, a zimą od 15-21 st. C, nocą częste są przymrozki.

Paragwaj jest krajem nizinnym. Znaczną część powierzchni kraju zajmuje aluwialna równina Chaco Boreal. Ze strony południowego-zachodu nizina graniczy z Andami,a od wschodu z Wyżyną Brazylijską.

powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją