Republika Kolumbii położona jest w Ameryce Południowej, w jej północno - zachodniej części. Jej zasięg terytorialny obejmuje również kilka wysp (m.in. San Andrés, Malpelo, Providencia). Kraj posiada dostęp do Oceanu Spokojnego i Morza Karaibskiego. Do sąsiadów Kolumbii należą: Wenezuela, Brazylia, Peru, Ekwador i Panama. Całkowita sdługość granicy lądowej wynosi 6004 km. Ukształtowanie terenu tego kraju jest zróżnicowane - o nizin po wyżyny. Punktem najwyższym Kolumbii jest Pico Cristobal Colon (5 775 m n.p.m.). Teren poprzecinany rzekami - Magdalena, Meta, Guaviare.
Klimat również nie jest jednorodny. Ogólnie określany jako równikowy, tropikalny na wybrzeżu i na równinach, chłodny na terenach górskich. Dlatego też występują duże różnice w średnich temperaturach rocznych - na nizinach 25-28°C, w górach od 24°C do strefy wiecznych śniegów i lodowców. Taka sama zasada dotyczy ilości opadów - od 300-10000 mm.
powiększ rozmiar mapy

Dodaj komentarz

Nick
Komentarz

Ważniejsze miasta

Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją